Advanced Work Packaging

Roster

Chair

Eric Crivella, Digital Construction Works

Vice Chair

Jamie Gerbrecht, ExxonMobil Corporation

Academic Advisor

Bill O'Brien, The University of Texas at Austin

Members

Dale Adcox, Fluor Corporation

Saad Ahmad, Norwegian University of Science & Technology

Cody Austin, Autodesk, Inc.

Carl Bachman, Hargrove Engineers + Constructors

Decker Barnard, Zachry Group

Patrick Blizzard, Chevron Phillips Chemical Company

Colin Budka, WebRegistrants

Paul Burke, Burns & McDonnell

Roy Burnette, CH2M

Phil Chapman, CB&I

Mandi Coker, O3 Solutions

Danny Daoust, ConocoPhillips

Eric Deschoz, Shell Global Solutions US Inc.

Parmanand Dharwadkar, The Dow Chemical Company

Chad Dorgan, McCarthy Building Companies, Inc.

Yousef Durubi, Shell Global Solutions US Inc.

Mark Fields, Shell Global Solutions US Inc.

John Fish, Ford, Bacon & Davis, Inc.

Walt Foskey, Atlas RFID Solutions

David Gallagher, Burns & McDonnell

Steve Gill, Trillium Advisory Group Ltd

Josh Girvin, O3 Solutions

Indiana Green, Hargrove Engineers + Constructors

Ash Gruver, Albemarle Corporation

Suhas Gundale, Jacobs

Adley Harms, Autodesk, Inc.

John Hausfeld, Baker Concrete Construction Inc.

Scott Hendrickson, AZCO INC.

Eric Janness, DTE Energy

Predrag Jokovic, Hatch

Dusty Jones, INEOS Olefins & Polymers USA

Vikrant Joshi, ConocoPhillips

Pat Kelly, Arcadis U.S., Inc

Arshad Khan, Shell Global Solutions US Inc.

Mike King, Black & Veatch

Cal Kinsel, AECOM

Kenneth Kohl, General Electric Company

Mark Lambert, Eastman Chemical Company

Silvana Lara, Fluor Corporation

Keith Letsos, WorleyParsons

Don Lohrmann, DTE Energy

Bruce Long, Southern Company

Don Macek, Black & Veatch

Nitin Mahajan, Matrix Service Company

Jordan Main, KBR

Jim Mayeaux, ExxonMobil Corporation

Christopher Michalak, Pathfinder, LLC

Chuck Mies, Autodesk, Inc.

Robin Mikaelsson, Construct-X, LLC

James Milroy, Hatch

Bill Miskokomon, Barton Malow Company

Evan Mizue, Naval Facilities Engineering Command

Jerry Monical, Wood

Fred Morecraft, Ford, Bacon & Davis, Inc.

Tom Morris, PCL Constructors, Inc.

Jay Moser, Shell Global Solutions US Inc.

Jack Motica, Kiewit Energy Group

Hala Nassereddine, University of Kentucky

Hiroki Ohara, JGC Corporation

Joel Perez, ExxonMobil Corporation

Petra Polster, AECOM

Trevor Posyluzny, Shell Global Solutions US Inc.

Jay Prakash, ExxonMobil Corporation

Emily Qian, Insight-AWP Inc.

Matias Queiruja, Shell Global Solutions US Inc.

Julian Ramirez, PCL Constructors, Inc.

Lloyd Rankin, Group ASI

Mike Reid, The Dow Chemical Company

Dan Richards, ExxonMobil Corporation

Douglas Rieth, SBM Offshore

Dario Rigaud, Fluor Corporation

Rafael Rodrigues, Alvarez & Marsal

Anne Runalls, POWER Engineers, Inc.

Geoff Ryan, Insight-AWP Inc.

Adrian Saldanha, PCL Constructors, Inc.

Adrian Saldanha, PCL Constructors, Inc.

R.P. Schuering, LyondellBasell

Shiv Sharma, Construct-X, LLC

Matt Sikstrom, Ontario Power Generation

Daniel Slade, Kiewit Corporation

Pink Smith, Occidental Petroleum Corporation

Patrick Smith, Shell Global Solutions US Inc.

Jason Spears, Eastman Chemical Company

John Stanton, Southern Company

Stan Stasek, DTE Energy

Chris Stenback, Barton Malow Company

Dan Stukenholtz, Kiewit Corporation

Dwayne Taff, INEOS Olefins & Polymers USA

Bob Tait, Irving Oil Limited

Jun Takasu, Chiyoda Corporation

Paras Trivedi, Dassault Systèmes SE

Matt Tusing, TechnipFMC plc.

Brian Vogel, The Dow Chemical Company

John Walker, Atlas RFID Solutions

Don Wallace, Autodesk, Inc.

Justin Weaver, Southern Company

Tedd Weitzman, Construct-X, LLC

Stewart White, Kiewit Corporation

Adam Whittaker, Shell Global Solutions US Inc.

Grady Wilkerson, Victaulic

Nathan Yancey, Hargrove Engineers + Constructors

Jin Zhu, University of Connecticut

Jerry Zimmerman, Chevron

Academic

Hala Nassereddine, University of Kentucky

Mahdi Safa, Sam Houston State University

Ex-Officio

Mike Pappas, CII

Bernie Rosenblatt, CII

Bob Wible, CII