Safety

Roster

Chair

John Barry, SABIC - Saudi Basic Industries Corporation

Vice Chair

Steven Davis, Day & Zimmermann

Academic Advisor

Behzad Esmaeili, George Mason University

Members

Alex Albert, North Carolina State University

Patty Anthony, DTE Energy

Bill Batts, Southern Company

John Borowski, Worley

Tammy Brennan, Pathfinder, LLC

Heather Brown, Ontario Power Generation

Mariale Castro Sanchez, PTAG, Inc.

Theresa Ciatto, Primus Builders, Inc.

Bill D'Amico, Victaulic

Brenda Dubreuil, PTAG, Inc.

Jamil Fazilov, KBR

Carlos Febles, KBR

David Floyd, Alfred Miller Contracting

Russ Fries, Anheuser-Busch InBev

John Gambatese, Oregon State University

Gus Garcia, Ascend Performance Materials

Curtis Gonter, Aramco Services Company

Matt Hallowell, University of Colorado

Gregory Hodge, Fluor Corporation

Steve Holland, GE Energy

Andrew Hoogenakker, Faithful+Gould

William (Bill) Hughart, Burns & McDonnell

Don Hurley, Zachry Group

Grant Johnson, Baker Concrete Construction Inc.

Mel Kensinger, Alfred Miller Contracting

Brian Kleiner, Virginia Tech

Shane La Rene, Ascend Performance Materials

Hank Leach, LyondellBasell

Tom Lee, Black & Veatch

Fernanda Leite, The University of Texas at Austin

Michael Listello, DTE Energy

Tannis Liviniuk, Trillium Advisory Group Ltd

Eric Luftig, Victaulic

Amanda Lundgren, POWER Engineers, Inc.

Alisha Mack, POWER Engineers, Inc.

Ronnie Marcontell, INEOS Olefins & Polymers USA

Emilee McCullough, POWER Engineers, Inc.

Scott Miller, PTAG, Inc.

Jarred Milliner, APTIM

Wes Rimes, Zurich

Mike Schneider, Baker Concrete Construction Inc.

Justin Sheets, Matrix Service Company

Melvina Stacey, Fluor Corporation

Dale Strickland, Hargrove Engineers + Constructors

Jesse Taborsky, CRB

Jawad Ullah, PTAG, Inc.

Scott Wagner, Barton Malow Company

Al Weaver, DuPont

Andrew Wehle, University of Florida

Scott Willis, Phillips 66

Rich Wright, Smithsonian Institution

David Wulf, ConocoPhillips

Ex-Officio

Mike Pappas, CII

Bernie Rosenblatt, CII

Bob Wible, CII