Supply Chain Management

Roster

Chair

Mike Reid, The Dow Chemical Company

Vice Chair

Anabella Bolivar, Hilti Corporation

Members

Tolulade Adedayo, The Dow Chemical Company

Ash Alashqar, The Dow Chemical Company

Shelly Amos, Zachry Group

Bobby Ball, Atlas RFID Solutions

Dale Beard, JV Driver Projects Inc.

Carsten Bernstiel, KBR

Quinn Boissoin, Ontario Power Generation

Jeff Braune, Bechtel Group, Inc.

Tony Broussard, PCL Constructors, Inc.

Danny Bryant, Matrix Service Company

Patrick Byrne, Hargrove Engineers + Constructors

Jon Chesser, Atlas RFID Solutions

Jason Coble, Pathfinder, LLC

Ivan Crespo, Pathfinder, LLC

Mark Davidson, AECOM

Laurie Davidson, Albemarle Corporation

Jesus De La Cerda, Anadarko Petroleum Corporation

Gary Dellesky, TechnipFMC plc.

Randy Dentinger, Kiewit Corporation

Vineeth Dharmapalan, The University of Texas at Austin

Bradley Duke, Fluor Corporation

Walt Foskey, Atlas RFID Solutions

Nataly Garcia, The Dow Chemical Company

Lori Goetz, Matrix Service Company

Nicholas Grossenbach, American Transmission Company LLC

Russell Grove, Occidental Petroleum Corporation

Michael Hale, Jacobs

Gehad Hamoda, Shell Global Solutions US Inc.

Steve Hunsucker, ExxonMobil Corporation

Kelly Jeffcote, Burns & McDonnell

Bryan Kendig, The Dow Chemical Company

Warren Landry, Turner Industries Group LLC

Silvana Lara, Fluor Corporation

Paul Mascarin, Ontario Power Generation

Kandice McDonald, Chevron

Philip Meledjiev, Hilti Corporation

Justin Mills, Atlas RFID Solutions

Bill Miskokomon, Barton Malow Company

Anna Nunez, Southern Company

Bill O'Brien, The University of Texas at Austin

Philip Ovanessians, Jacobs

Crystal Passley, EnLink Midstream

Jay Prakash, ExxonMobil Corporation

Todd Svihovec, Flint Hills Resources, LP

Lori Taylor-Wallace, DTE Energy

Craig Thornton, Day & Zimmermann

Paras Trivedi, Dassault Systèmes SE

Laurinda Tseng, SBM Offshore

Emmanuel Voog, SBM Offshore

John Walker, Atlas RFID Solutions

David Wasmund, DTE Energy

Jerome Welte, AstraZeneca

Mike Wheeler, Fluor Corporation

Matthew Whiteside, Ascend Performance Materials

Scott Wienert, S & B Engineers and Constructors, Ltd.

Greg Wiltsey, TechnipFMC plc.

Student

Seogjae Choi, CII

Ex-Officio

Mike Pappas, CII

Bernie Rosenblatt, CII

Bob Wible, CII